Výlety do okolí

Jindřichohradecká úzkokolejka

Jindřichohradecká úzkokolejka

Poslední úzkorozchodná železnice v Čechách, po které jezdí parní lokomotiva. Od roku 1897 neodmyslitelně patří ke koloritu Jindřichohradecka, dráha má rozchod pouhých 760 mm (v Česku je dnes normální rozchod 1435 mm). Trať z JH do Nové Bystřice je dlouhá 33 km, z JH do Obrataně měří zase 46 km.

Rybniční soustavy - Nadějská a Chlumecká

Rybniční soustavy - Nadějská a Chlumecká

Na Třeboňsku se nacházejí dvě významné rybniční soustavy - Nadějská rybniční soustava (v okolí Lomnice na Lužnicí) a Chlumecká rybniční soustava (v okolí Chlumu u Třeboně).

Tereziino (Terčino) údolí - Nové Hrady

Tereziino (Terčino) údolí - Nové Hrady

Lesní park Terčino údolí najdete nedaleko Nových Hradů. Parkem protéká říčka Stropnice, na který se nachází umělý vodopád v zadní části parku. Parkem prochází 5 km dlouhá naučná stezka s 12 zastávkami. Pokud se vydáte do Terčina údolí, nezapomeťe se zastavit také na Červeném Blatě nebo v Nových Hradech.

Hvězdárna Zájezek v Chlumu u Třeboně

Hvězdárna Zájezek v Chlumu u Třeboně

Nedaleko Třeboně, v Chlumu u Třeboně, najdete nohou hvězdárnu Zájezek. Je pojmenovaná po rybníce, u kterého se nachází. Najdete ji jen 16 km od našeho penzionu U Kola.

Půda plná pohádek na borovanském mlýně

Stálá výstava českých pohádek s výtvarnou dílnou a pohádkovým krámkem. 2 Stálá výstava českých pohádek s výtvarnou dílnou a pohádkovým krámkem. 2 km do Borovan. Je určena především pro děti a jejich rodiče.

AKCE PRO DĚTI - Bitva o Slamburk

AKCE PRO DĚTI - Bitva o Slamburk

Bitva o Slamburk je akce pro děti, která se koná nedaleko Třeboně u Borovan. V letošním roce se bude konta v sobotu 23. srpna od 10 hodin. V průběhu celého dne můžete prožít spoustu zážitků a dobrodužství...

Výlovy rybníků - podzim 2019

V letošním roce 2019 bude probíhat výlov největšího rybníka v ČR - rybníka Rožmberk.

Jaké další rybníky se budou lovit?

více

Dovolená v Třeboni v roce 2019

Právě nyní je čas naplánovat si letní dovolenou 2019. Pokud se rozhodnete pro Třeboň, rádi vás přivítáme v našem penzionu U Třeboňského kola.

 

K dobré dovolené určitě patří i dobrá zábava. Zde si můžete prohlédnout termíny nejnavštěvovanějších kulturních akcí, které se budou konat v roce 2019. Věříme, že vám pomohou v rozhodnutí, kdy přijet do Třeboně.

více

Balíčky pro dvě osoby ve dvoulůžkové pokoji

Přijeďte si odpočinout na prodloužený víkend nebo na pár dní do Třeboně. Připravili jsme pro vás pobytové balíčky na prodloužený víkend nebo celý týden.

 

Těšit se na můžete na procedury v lázních a útulné ubytování v našem penzionu.

Zahrada u penzionu

Připravili jsme pro vás venkovní kryté posezení na nové zahradě za penzionem. Děti si zde mohou hrát, je pro ně připravený domeček s hračkami.
Najdete zde i prostor pro parkování Vašich aut.

více

VIDEO vizitka

Jsme na FACEBOOKU

Líbí se Vám náš penzion? Podpořte nás na FACEBOOKU

více

Kontakty

Táboritská 65
Třeboň 379 01
(200 m od kruhového objezdu směr centrum)

Mobil: +420 607 864 440

více
Snídaněpokoj 3pokoj 2pokoj 1POBYT PRO DVA
ubytování Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím