ubytování Třeboň penzion U Kola

Město Třeboň

Město Třeboň se nachází v krásné a čisté krajině Jižních Čech, v půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem. Celá oblast je pro cyklisty a turisty  známá jako Třeboňsko. Histrorické centrum města nabízí všem návštěvníkům města bohaté kulturní a gastronomické vyžití. Při dovolené v Třeboni můžete navštívit tyto památky a projít se historií Třeboně. Ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu U Kola, který se nachází v docházkové vzdálenosti od těchto zajímavých staveb.

Celé Třeboňsko je protkáno hustou sítí cyklostezek a díky svému rovinatému terénu se stalo velice oblíbeným místem pro relaxaci  a aktivní odpočinek.
pro cyklisty jsme připravili několik

tipů na výlet

 

Přímo v centru města najedete několik historických památek:

 

Třeboňský zámek

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Uvnitř najdete více než 100 místností. V zámku najdete celkem 3 prohlídkové trasy. Do zámeckého nádvoří nebo zámeckého parku vstoupíte přímo z Masarykova náměstí. Projít si můžete krásné zámecké nádvoří a rozlehlou zahradu, chcete-li park. V parku můžete relaxovat a ležet na trávě. Na zámku se v létě koná spoustu kulturní akcí, koncertů a divadel.

 

Kostel Panny Marie královny a Sv. Jiljí

Nachází nedaleko hlavního třeboňského Masarykova náměstí, v Husově ulici. Uvnitř najdete sochu Třeboňské madony, která patří mezi největší cennost kostela, dále pak 5 oltářů, dvě gotické kaple, gotickou křížovou cestu. Byl postavený v letech 1367 – 1387.

Prohlídka kostela a kláštera je možná každý den od 15.00.

 


Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberskou hrobku najdete poblíž parku u rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí. V hrobce je uloženo 26 rakví šlechtického rodu Schwarzenberků, v průběhu roku se zde konají různé koncerty i jiné kulturní akce. Každý den mimo pondělí ji můžete navštívit. Prohlídky jsou každou půl hodinku, mimo polední doby.

 


Radniční věž s muzeem

Muzeum najdete v prvním patře historické radniční budovy na Masarykově náměstí. Část svých prostro má také v radniční věži. Prohlédnout si můžete typický měšťanský pokoj nebo expozici Staré školy.

V letních měsících město Třeboň nabízí řadu kulturních zážitků, jako jsou různé slavnosti (historické, lázeňské, vodnické), koncerty, divadelní představení, výstavy apod..
více informací o kulturním dění ve městě najdete na www.itrebon.cz >>

 

 


Expozice přírody v zámku

Celá expozice je kombinací dvojrozměrných exponátů (fotografie, kresby, mapy, texty) a trojrozměrných dioramat a modelů. Dozvíte se také o historii a technických zajímavostech třeboňského rybníkářství, nebo třeba za zvuků lesa a rybníku projdete podél mokřadů, mlází a tůněk s vydří norou.

Expozici najdete v zámeckém parku.

 


Doporučené restaurace v Třeboni:

 

Motorový vláček Třeboňáček

Motorový vláček Třeboňáček

Od května do října jezdí Třeboní motorový vláček Třeboňáček. Jízda vláčekem je svělým zážitkem nejen pro děti, ale pro všechny návštěvníky Třeboně.

více
Kino Třeboň

Kino Třeboň

Kino má v Třeboni tradici již několik desetiletí, nedávno však prošlo celkovou rekonstrukcí a připravilo pro Vás - návštěvníky Třeboně - opravdový komfort.

více
Lázně Třeboň

Lázně Třeboň

V Třeboni najdete dvoje lázně - Lázně Aurora a Bertiny lázně. Lázeňství má v Třeboni dlouholetou tradici, přes 100 let se do Třeboně přijíždí léčit pacienti s problémy pohybového ústrojí, revmatických chorob...

více
Solné jeskyně v Třeboni

Solné jeskyně v Třeboni

V Třeboni můžete navštívit dvě solné jeskyně

více
Koupání na Třeboňsku

Koupání na Třeboňsku

K Třeboni neodmyslitelně patří rybníky, pískovny a koupání v nich. Pokud počasí nepřeje, můžete využít kryté bazény v Třeboni a okolí.

více
Historie Třeboně a okolí

Historie Třeboně a okolí

Z historie města Třeboně...

více

Kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout