Město Třeboň

Město Třeboň se nachází v krásné a čisté krajině Jižních Čech, v půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem. Celá oblast je pro cyklisty a turisty  známá jako Třeboňsko. Histrorické centrum města nabízí všem návštěvníkům města bohaté kulturní a gastronomické vyžití. Při dovolené v Třeboni můžete navštívit tyto památky a projít se historií Třeboně. Ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu U Kola, který se nachází v docházkové vzdálenosti od těchto zajímavých staveb.

Celé Třeboňsko je protkáno hustou sítí cyklostezek a díky svému rovinatému terénu se stalo velice oblíbeným místem pro relaxaci  a aktivní odpočinek.
pro cyklisty jsme připravili několik tipů na výlet >>

Přímo v centru města najedete několik historických památek:

Třeboňský zámek

 

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Uvnitř najdete více než 100 místností. V zámku najdete celkem 3 prohlídkové trasy. Do zámeckého nádvoří nebo zámeckého parku vstoupíte přímo z Masarykova náměstí. Projít si můžete krásné zámecké nádvoří a rozlehlou zahradu, chcete-li park. V parku můžete relaxovat a ležet na trávě. Na zámku se v létě koná spoustu kulturní akcí, koncertů a divadel.

 

Kostel Panny Marie královny a Sv. Jiljí

Nachází nedaleko hlavního třeboňského Masarykova náměstí, v Husově ulici. Uvnitř najdete sochu Třeboňské madony, která patří mezi největší cennost kostela, dále pak 5 oltářů, dvě gotické kaple, gotickou křížovou cestu. Byl postavený v letech 1367 – 1387.

Prohlídka kostela a kláštera je možná každý den od 15.00.


Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberskou hrobku najdete poblíž parku u rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí. V hrobce je uloženo 26 rakví šlechtického rodu Schwarzenberků, v průběhu roku se zde konají různé koncerty i jiné kulturní akce. Každý den mimo pondělí ji můžete navštívit. Prohlídky jsou každou půl hodinku, mimo polední doby.


Radniční věž s muzeem

Muzeum najdete v prvním patře historické radniční budovy na Masarykově náměstí. Část svých prostro má také v radniční věži. Prohlédnout si můžete typický měšťanský pokoj nebo expozici Staré školy.

V letních měsících město Třeboň nabízí řadu kulturních zážitků, jako jsou různé slavnosti (historické, lázeňské, vodnické), koncerty, divadelní představení, výstavy apod..
více informací o kulturním dění ve městě najdete na www.itrebon.cz >>


Akvárium Vratislavský dům

Pokud chcete vidět živou štiku nebo kapra, navštivte stálou expozici Akvárium Vratislavský dům, která je v Třeboni od roku 2016. Akvárium se nachází v blízkosti zámku Třeboň, přímo na náměstí. Je umístěno ve sklepních prostorách domu.


Expozice přírody v zámku

Celá expozice je kombinací dvojrozměrných exponátů (fotografie, kresby, mapy, texty) a trojrozměrných dioramat a modelů. Dozvíte se také o historii a technických zajímavostech třeboňského rybníkářství, nebo třeba za zvuků lesa a rybníku projdete podél mokřadů, mlází a tůněk s vydří norou.

Expozici najdete v zámeckém parku.

Rybářská dovolená v jižních Čechách - Třeboňsko

Rybářská dovolená v jižních Čechách - Třeboňsko

K rekreačnímu rybaření jsou určeny tyto rybníky: Staňkovský, Hejtman, Nový Kanclíř, Podtrubí pod Ponědražským rybníkem a Táborský (Knížecí).

Půjčovny kol v Třeboni

Půjčovny kol v Třeboni

V Třeboni se nachází několik půjčoven kol, které nabízejí víceméně podobné vybavení. U většiny z nich si můžete zapůjčit kola v dámském i pánském provedení, helmy, vozíky i dětské sedačky.

Ubytování Třeboň U Kola
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím