Lázně Třeboň

V Třeboni najdete dvoje lázně - Lázně Aurora a Bertiny lázně. Lázeňství má v Třeboni dlouholetou tradici, přes 100 let se do Třeboně přijíždí léčit pacienti s problémy pohybového ústrojí, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů. Lázně pořádají v průběhu roku dvě významné akce - "otevírání lázeňské sezony" a "lázeňská Třeboň".

Lázně Aurora se nachází na západním okraji Třeboně, v klidném prostředí lázeńského parku u rybníka Svět. Jsou vzdálené cca 900 m od našeho ubytování Třeboň U Kola. V lázních můžete navštívit aqua centrum s vodními atrakcemi, fitness, tělocvičnu, saunu, solárium, squash, bowling, kadeřnictví, kosmetiku, manikúru, pedikúru.

Lázně se v Třeboni nacházely již od středověku - dříve se jim říkalo "lazebny". Nejstarší zmínka o třeboňské lazebně (v Rožmberské ulici) pochází z roku 1666. V letech 1881-1883 vystavěl učitel Václav Hucek Bertiny lázně u centra města a od té doby se lázeňství v Třeboni postupně rozšiřovalo. V r. 1960 získala Třeboň statut lázeňského města a v r. 1975 bylo otevřeno nové lázeňské sanatorium Aurora.

Bertiny lázně jsou vzdáleny od našeho penzionu cca 1000 m.

Procedury pro veřejnost

V lázních nabízejí různé procedury jako jsou koupele a zábaly, masáže, pohybové terapie, fyzikální terapie a ostatní procedury. I vy si jich můžete užít, tak neváhejte a vybírejte!

Lázně Aurora Třeboň (čtvrtek – sobota 16.00 – 20.00)

 • Koupel ve slatinném extraktu
 • Květinová koupel
 • Kombinovaná koupel (perlička s bylinkami)
 • Pivní koupel
 • Relaxační masáž částečná
 • Relaxační masáž celková
 • Podvodní masáž

Bertiny lázně Třeboň (čtvrtek – sobota 16 – 20 hodin)

 • Albertina zlatá lázeň
 • Citrusová koupel
 • Květinová koupel
 • Perličková koupel
 • Bylinná koupel
 • Podvodní masáž
 • Ruční masáž částečná
 • Ruční masáž celková

Nabízíme levné ubytování v Třeboni pro lázeňské hosty samoplátce

Pokud přijíždíte do lázní na příspěvkovou lázeňskou péči, pak si můžete vybrat kde budete ubytovaní. Využít můžete samozřejmě kapacity lázní nebo některý z penzionů v okolí lázní. Jsme jedním z nich. U nás najdete levné ubytování se snídaní, pro seniory nad 60 let věku je cena dokonce výhodnější.

Festival Okolo Třeboně 2019

tradiční Třeboňský folkový festival začíná na přelomu června a července a pokračuje dalšími koncerty v průběhu léta.

 

Rezervujte si ubytování již nyní a zajistěte si dobré a levné ubytování v Třeboni!

více

Dovolená v Třeboni v roce 2019

Právě nyní je čas naplánovat si letní dovolenou 2019. Pokud se rozhodnete pro Třeboň, rádi vás přivítáme v našem penzionu U Třeboňského kola.

 

K dobré dovolené určitě patří i dobrá zábava. Zde si můžete prohlédnout termíny nejnavštěvovanějších kulturních akcí, které se budou konat v roce 2019. Věříme, že vám pomohou v rozhodnutí, kdy přijet do Třeboně.

více

AKCE SRPEN 2019

Druhá polovina letních prázdniny je plná kulturních akcí. Doporučujeme slavnosti lázní, myslivců, rybářské slavnosti a samozřejmě koncerty hudebního festivalu Okolo Třeboně.

Na začátku měsíce si pak můžete užít koncertní verze známých muzikálů, na zámku v Třeboni. Opět pokračuje Třeboňský divadelní festival a v areálu pivovaru Bohemia Regent vystoupí kapela Čechomor se svými hosty.

více

Balíčky pro dvě osoby ve dvoulůžkové pokoji

Přijeďte si odpočinout na prodloužený víkend nebo na pár dní do Třeboně. Připravili jsme pro vás pobytové balíčky na prodloužený víkend nebo celý týden.

 

Těšit se na můžete na procedury v lázních a útulné ubytování v našem penzionu.

Zahrada u penzionu

Připravili jsme pro vás venkovní kryté posezení na nové zahradě za penzionem. Děti si zde mohou hrát, je pro ně připravený domeček s hračkami.
Najdete zde i prostor pro parkování Vašich aut.

více

VIDEO vizitka

Jsme na FACEBOOKU

Líbí se Vám náš penzion? Podpořte nás na FACEBOOKU

více

Kontakty

Táboritská 65
Třeboň 379 01
(200 m od kruhového objezdu směr centrum)

Mobil: +420 607 864 440

více
Snídaněpokoj 3pokoj 2pokoj 1POBYT PRO DVA
ubytování Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím